background

Mezoterapi

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi günümüzde popüler olan cerrahi olmayan kozmetik bir işlemdir. Çeşitli vitaminlerin, minerallerin, amino asitlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını artıran maddelerin deri altına enjekte edilmesi yöntemidir. Cildin yapısının anlaşılması, doğru ürünlerin kullanılması ve dozun ayarlanması dikkat edilmesi gereken konulardır ve dermatoloji uzmanları tarafından yapılmalıdır.

Mezoterapi hangi durumlarda yapılır?

  • Cildi canlandırmak, parlaklık sağlamak,
  • Cilt esnekliğini ve kalitesini artırmak,
  • Cilt germe (mezolift) işleminde,
  • Akne, yara ve yanık izleri olan ciltlerde,
  • Saç dökülmesi tedavisinde,
  • Bölgesel incelme ve selülit tedavisinde,
  • Gıdı eritmede kullanılabilir.

Mezoterapi hangi bölgelere uygulanır?

Kozmetik olarak yüz, saç ve vücudun her bölgesinde kullanılabilirler. Kullanılan ürünler kişinin ihtiyacına göre dermatolog tarafından belirlenir.

Mezoterapi nasıl yapılır?

Öncelikle işlem yapılacak bölge belirlenir. Daha sonra hyalüronik asit, antioksidanlar, vitaminler, peptidler, mineraller ve amino asitlerden oluşmuş farklı konsantrasyonlarda karışımlar cilt altına çok ince uçlu küçük iğnelerle enjekte edilirler. İşlem öncesi sürülen lokal anestezik krem sayesinde işlem genellikle ağrısızdır.

Mezoterapi işlemi ne kadar sürer?

Mezoterapi, kişinin muayene sonucuna bağlı olarak değişmekle birlikte çoğunlukla 3-6 seans yapılır. Uygulama genellikle 15-30 dakika kadar sürmektedir. İşlem sonrası normal hayata dönülebilirsiniz.

Mezoterapi yan etkileri nelerdir?

Mezoterapi ilaçları sadece uygulandığı alana etki ettiği için o bölgede kızarıklık, kanama ve ödem yapabilmektedir. Ancak bu yan etkiler yaklaşık olarak 30 dakikada geçmektedir.

Mezoretapi kimlere yapılmaz?

Gebelere, emzirenlere ve içeriğindeki maddelere karşı alerjisi olduğu bilinen kişilere mezoterapi uygulanmaz.

bursa nilüfer diş polikliniği ankara ambar Ankara web tasarım ankara kızılay dershane 0543 407 04 07