background

Dermapen Tedavisi

Dermapen (microneedling) küçük iğnelere sahip bir başlık yardımıyla yapılan bir dermokozmetik işlemdir. İşlem sırasında ciltte kontrollü bir şekilde küçük delikler oluşturulmakta ve böylece cildin elastin ve kolajen üretmesi sağlanmaktadır. İşlemin amacı cildin daha genç ve sıkı görünmesini sağlamaktır. Ayrıca yaralar ve sivilceler nedeniyle kaybolan kolajenin yeniden üretilmesinde de kullanılmaktadır.

Dermapen İşlemi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Şu durumlarda dermapen uygulaması yapılmaktadır:

  • Sivilce (Akne) izleri
  • İnce çizgiler ve kırışıklıklar
  • Azalan cilt esnekliği
  • Yara izleri
  • Gözenek sıkılaştırma
  • Çatlak tedavisi

Dermapen İşlemi Kimlere Uygulanır, Kimlere Uygulanmaz?

Yekişkin kişilere uygulanmaktadır.  Aktif bir cilt enfeksiyonu, kanama bozukluğu, gebelik, emzirme, sedef hastalığı ve egzema gibi cilt hastalıklarında dermapen tedavisi önerilmemektedir.

Dermapen İşlemi Nasıl Uygulanır?

Dermapen uygulaması 15-20 dakika sürer. Öncesinde lokal anestezik krem sürülür ve mikro iğneleme cihazı kullanılırak işlem yapılır. Medikal bir işlemdir ve bu nedenle güvenli bir ortamda ve uzman kişilerce uygulanmalıdır. Çoğunlukla 3-6 seans uygulanır ve seansların aralıkları 2-6 haftadır. İşlem  sonrası kızarıklık oluşması normaldir ve genellikle 24 saat içinde azalır. Bir veya iki ciltte gerginlik, kabuklanma, morarma ve hassasiyet olabilir. Bu yan etkiler genellikle geçicidir.

bursa nilüfer diş polikliniği ankara ambar Ankara web tasarım ankara kızılay dershane 0543 407 04 07