background

Fransız İp Askı

FRANSIZ İP ASKI UYGULAMASI (AMELİYATSIZ YÜZ GERME)

Zamanla hem yer çekiminin hem de yaş almanın negatif etkileriyle ciltte meydana gelen ve kişiyi oldukça rahatsız eden sarkmalar ve derin çizgiler ip askı uygulamasıyla giderilebilmektedir. Eskiden yapılan yüz germe ameliyatının yerini artık ip askı uygulamaları almaya başlamıştır. Bu işlemde biyolojik anlamda insan vücuduna uyumlu ipler kullanılmaktadır.

İp Askı İşlemi Nasıl Yapılır?

İşlemin yapılacağı bölge uzman doktor tarafından değerlendirilir ve yüz germe işlemi yapılacak alanlar işaretlenir. Ardından işlemin uygulanacağı bölge antiseptik solüsyonlarla temizlendikten sonra hastanın konforu için lokal anestezi ile uyuşturulur. Sonrasında cilt altına doğru plana girilerek ipler yerleştirilir. Sonrasında cilt altı dokusuna yerleştirilen bu özel ipler yukarıya doğru çekilerek yüzde germe işlemi ve istenen görünüm sağlanmış olur. İşlem yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Yanak, elmacık bölgesi
  • Çene bölgesi sarkmaları
  • Kaş kaldırma
  • Badem göz uygulaması
  • Boyun kırışıklıkları
  • Gıdı sarkması

İp Askı Uygulamasının Avantajları

Bu işlemin en önemli avantajı dikiş izi olmadan, acısız ve konforlu bir şekilde uygulanmasıdır. Lokal anestezi ile uygulandığı için hastanede yatmaya gerek olmaz, hasta sosyal hayatına hemen geri dönebilir. Ortaya çıkan sonuçlar oldukça doğaldır ve mimik hareketlerinde herhangi bir değişiklik olmaz.

İşlem Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

İp askı işleminin kalıcılığı ipin materyaline göre değişmektedir. Eriyen ve erimeyen ipler olmak üzere çok çeşitli ip ürünleri mevcuttur. Hangi ürünün uygulanacağına uzman hekim karar vermektedir. Eriyebilen iplerle yapılan ip askı uygulamasının kalıcılığı yaklaşık olarak 1-1,5 yıl arasındayken, kalıcı yani vücut tarafından eritilmeyen; ancak herhangi bir negatif reaksiyona da neden olmayan iplerle yapılan ip askı uygulamalarının kalıcılıkları ise 2-3 yıl sürmektedir.

İşlemin Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulanan lokal anestezi ve ipin deri altında ilerlemesine bağlı olarak morarma, şişlik ve kanama olabilmektedir. Bu yan etkiler geçicidir ve uygulayıcının tecrübesine göre minimuma inebilmektedir.

bursa nilüfer diş polikliniği ankara ambar Ankara web tasarım ankara kızılay dershane 0543 407 04 07